Dzisiaj jest: 23 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

DOM KULTURY - MAŁOGOSZCZ

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Zespoły Zespół Folklorystyczny

ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA DOMU KULTURY W MAŁOGOSZCZU ZAPRASZA!!!

 

folkl

Zespołu Pieśni i Tańca Domu Kultury w Małogoszczu jest jedynym tego typu zespołem w naszym powiecie i jednym
z najmłodszych stażem w województwie .
Powstał przy Domu Kultury w Małogoszczu w marcu 2010 r. W skład 25 osobowego
zespołu wchodzą ludzie których pasją jest taniec, śpiew i tradycje ludowe, ich żywiołowe koncerty dają wiele radości i zapomnienie publiczności .

W repertuarze zespołu znajdują się pieśni i przyśpiewki regionu świętokrzyskiego oraz tańce regionalne i stylizowane które są prezentowane podczas imprez w województwie a także kraju.

Mimo małego stażu scenicznego ma w swym dorobku wiele nagród i wyróżnień zdobytych podczas konkursów krajowych: III miejsce w 2011r., II miejsce w 2012r., III miejsce w 2013 r. Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem w Busku Zdroju, nagrodę specjalną podczas Festiwalu Chleba 2012 w Mińsku Mazowieckim i Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego Rzeszów 2013 oraz nagrody indywidualne dla śpiewaków, solistów muzykantów, par tanecznych zespołu, wyróżnienie „Jawor u żródeł kultury2014”, III miejsce podczas 0gólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej Przedbórz 2015.

Ostatnim i jak dotychczas największym sukcesem jest I miejsce zespołu oraz II akordeonisty Heńka Cacka podczas Buskich Spotkań z Folklorem które zespół odebrał przed WDK w Kielcach nagrodzony wielkimi brawami przez miejscową licznie zgromadzoną widownię za swój występ. Średnio w ciągu jednego roku zespół daje ok. 20 koncertów w całym kraju.

Próby zespołu prowadzone są przy drzwiach otwartych, każdy może obejrzeć a także spróbować swych sił w śpiewie i tańcu, muzykant w grze na swym instrumencie z kapelą.

W imieniu zespołu ZAPRASZAMY na próby w każdy czwartek o godzinie 17.00 do Domu Kultury w Małogoszczu.

 

Kontakt: Zbigniew Tracz DK Małogoszcz

tel. 600885772

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Zapraszamy do galerii

 


 

 

XXIV Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne

Dom Kultury w Małogoszczu - Miejscem Odkrywania Talentów


Szukaj

Galeria Zdjęć

Znajdź nas na Facebooku!

fb

KONTAKT

Dom Kultury
ul. 11 Listopada 17
28-366 Małogoszcz
Tel. 041 38 55 193
E-mail: dkmalogoszcz@op.pl